Dzisiaj jest: Niedziela, 21 Styczeń do końca roku: 344 dni
Imieniny:  Agnieszka,  Inez,  Jarosław,  Marceli
Imieniny

Dominik - Imieniny

Dominik obchodzi imieniny między innymi:
22 Styczeń
9 Marzec
12 Maj
6 Lipiec
8 Sierpień
14 Październik
27 Listopad
20 Grudzień
29 Grudzień

Znaczenie imienia: Dominik

Dominik może obchodzić imieniny: 22 stycznia, 16 lutego, 9 marca, 11 marca, 26 kwietnia, 12 maja, 6 lipca, 4 sierpnia, 8 sierpnia, 27 sierpnia, 14 października, 5 listopada, 27 listopada, 20 grudnia albo 29 grudnia.

Dominik to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa dominicus, czyli „pański, należący do pana”. Dominik to zatem mężczyzna „należący do Pana”, ale „do Pana” występuje tu w znaczeniu „do Boga”.

W Polsce imię Dominik funkcjonuje od XIV wieku. Szczególną popularnością cieszyło się w XVII oraz w XVIII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest imię Dominika.

Dominik w innych językach:

łacina: Dominicus
j. angielski: Dominic, Dominick
j. francuski: Dominique
j. niemiecki: Dominik
j. hiszpański, portugalski: Domingo
j. włoski: Domenico

Znane osoby o tym imieniu:

Domenico Cimarosa (włoski kompozytor okresu klasycyzmu)
Domenico Dolce (włoski projektant mody, współzałożyciel domu mody Dolce&Gabbana)
Dominik Grabowski (pseudonim: Doniu; polski raper i producent muzyczny)
Dominic Monaghan (angielski aktor)

Jaki jest Dominik?

Mężczyzna, który nosi imię Dominik, jest człowiekiem prawym i uczciwym. Zawsze dotrzymuje danego słowa i staje po stronie słabszych. Wyróżnia się odwagą, przyzwoitością oraz tolerancją. Stroni od kłamstwa oraz intryg. Jest otwarty na poglądy innych osób, lubi dyskutować i można porozmawiać z nim niemal na każdy temat. Cechuje go także wyrozumiałość, cierpliwość oraz dociekliwość.  Chętnie pomaga innym ludziom, czym zaskarbia sobie sympatię otoczenia. Czasami za bardzo przejmuje się krytyką i wątpi w swoje umiejętności. Na pierwszym miejscu stawia życie rodzinne i relacje z bliskimi. Świetnie sprawdza się w roli ojca.

KOMENTARZE