Dzisiaj jest: Niedziela, 21 Styczeń do końca roku: 344 dni
Imieniny:  Agnieszka,  Inez,  Jarosław,  Marceli
Imieniny

Hanna - Imieniny

Hanna obchodzi imieniny między innymi:
5 Styczeń
27 Luty
7 Czerwiec
26 Lipiec
1 Wrzesień

Znaczenie imienia: Hanna

Hanna może obchodzić imieniny: 5 stycznia, 10 stycznia, 27 lutego, 7 czerwca, 9 czerwca, 23 czerwca, 15 lipca, 26 lipca oraz 1 września.

Hanna to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od słowa hannah, czyli „pełna łaski, wdzięku” i stanowi tym samym jedną z form imienia Anna.

W Polsce Hanna występuje jako imię samodzielne od XIV wieku. Jego najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Hania, Haneczka oraz Hanka.

Hanna w innych językach:

j. angielski: Hannah

j. południowo-słowiańskie: Hana

Znane osoby o tym imieniu:

Hanna Bakuła (polska malarka, pisarka)
Hanna Banaszak (polska piosenkarka)
Hanka Bielicka (polska aktorka, artystka kabaretowa)
Hanna Gronkiewicz-Waltz (polska polityk, prezydent Warszawy)
Hanna Krall (polska pisarka i dziennikarka)
Hanna Lis (polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna)
Hanna Ożogowska (polska pisarka)
Hanna Śleszyńska (polska aktorka)

Jaka jest Hanna?

Hanna jest kobietą energiczną i pomysłową, która nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Wyróżnia się stanowczością oraz pewnością siebie. Wie, czego chce od życia, ale nie można jej zarzucić zarozumialstwa czy też pychy. Cechuje ją pogoda ducha oraz spore poczucie humoru. Należy do osób roześmianych, radosnych i przyjaznych. Szybko nawiązuje nić porozumienia z drugim człowiekiem i z chęcią pomaga potrzebującym, dlatego cieszy się ogólną sympatią oraz szacunkiem. Lubi kokietować mężczyzn, ale swojemu partnerowi jest w pełni oddana i wierna. W podejmowaniu decyzji kieruje się bardziej uczuciami niż rozumem. Nie zmienia to faktu, że jest świetną organizatorką. Potrafi połączyć realizację planów zawodowych z życiem prywatnym. Na pierwszym miejscu stawia jednak rodzinę i obowiązki domowe.

KOMENTARZE