Dzisiaj jest: Niedziela, 21 Styczeń do końca roku: 344 dni
Imieniny:  Agnieszka,  Inez,  Jarosław,  Marceli
Imieniny

Nina - Imieniny

Nina obchodzi imieniny między innymi:

Znaczenie imienia: Nina

Imieniny Niny wypadają 14 stycznia.

Nina to imię żeńskie o niejasnej etymologii. Niektórzy jego korzeni doszukują się w starożytności, wskazując przy tym na imię mitycznego założyciela asyryjskiego miasta Niniwa – Ninosa.

Niemniej jednak częściej można spotkać się z poglądem, że Nina należy do tych form zdrobniałych, które stały się z biegiem czasu samodzielnymi imionami. Zwolennicy tego rozwiązania wskazują na związki Niny z Antoniną bądź Janiną.

Nina w innych językach:

Nina jest ogólnie przyjętą formą i występuje w większości języków europejskich.

Znane osoby o tym imieniu:

Nina Andrycz  (polska aktorka)
Nina Dobrev (kanadyjska aktorka węgierskiego pochodzenia)
Nina Ricci (włoska projektantka mody)
Nina Simone (amerykańska piosenkarka)
Nina Terentiew  (polska dziennikarka telewizyjna)

Jaka jest Nina?

Nina jest typową introwertyczką. Należy do osób nieśmiałych i dość skrytych, a pozyskanie jej zaufania wymaga czasu. Ma skłonność do popadania w melancholię. Ceni sobie prywatność oraz chwile spędzone w samotności. Nie zmienia to faktu, że cieszy się powszechną sympatią otoczenia. Wyróżnia się wdziękiem, pogodą ducha oraz życzliwością. Zawsze zachowuje się taktownie i zgodnie z dobrymi manierami. Sumiennie podchodzi do swoich obowiązków zawodowych oraz prywatnych. Posiada zdolności organizatorskie i potrafi być bardzo stanowcza. Z chęcią przejmuje rolę lidera w grupie. W sprawach damsko-męskich okazuje się uczuciową i zmysłową partnerką.

KOMENTARZE