Dzisiaj jest: Niedziela, 21 Styczeń do końca roku: 344 dni
Imieniny:  Agnieszka,  Inez,  Jarosław,  Marceli
Imieniny

Seweryn - Imieniny

Seweryn obchodzi imieniny między innymi:
8 Styczeń
8 Czerwiec
23 Październik

Znaczenie imienia: Seweryn

Imieniny Seweryna wypadają 8 stycznia, 11 lutego, 8 czerwca, 2 września, 24 września, 23 października, 1 listopada oraz 19 listopada.

Seweryn to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa „sewerus”, czyli: „surowy, srogi”. W Polsce występuje od XIV wieku.

Seweryn w innych językach:

j. angielski: Severin
j. francuski: Severin
j. włoski, j. hiszpański: Severino

Znane osoby o tym imieniu:

Seweryn Bieszczad (polski malarz)
Severin Freund (niemiecki skoczek narciarski)
Seweryn Krajewski (polski kompozytor, piosenkarz)
Søren Kierkegaard (duński filozof, poeta, teolog)

Jaki jest Seweryn?

Mężczyźni, którzy noszą imię Seweryn, należą do osób skrytych i zdystansowanych. Nie obawiają się jednak podejmowania ryzykownych decyzji. Mają spore ambicje i cierpliwie pracują, aby osiągnąć swój cel. Lubią spędzać czas w samotności na rozmyślaniach. Unikają spotkań towarzyskich w większym gronie. Cenią sobie natomiast kameralną atmosferę. Mówią niewiele, a poza tym dokładnie ważą słowa, dbając o to, aby nikogo urazić. Wiele miejsca w ich życiu zajmuje niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Mają romantyczną naturę, stąd cieszą się sporym powodzeniem u kobiet, ale nieśmiałość często przeszkadza im w nawiązaniu relacji. Ciężko zdobyć ich zaufanie. Zazwyczaj długo zastanawiają się zanim wejdą w poważny związek, ale później doskonale radzą sobie w roli ojca i męża.

KOMENTARZE