Dzisiaj jest: Czwartek, 22 Marzec do końca roku: 284 dni
Imieniny:  Bazyli,  Bogusław,  Katarzyna,  August
Życzenia

Błogosławieństwo Młodej Pary

Kochane Dzieci, pamiętajcie, że każdego dnia musicie starać się podtrzymywać płomień Waszej miłości. Róbcie wszystko, by żyć wiernie, według Przykazań Bożych i w zgodzie z własnym sumieniem. Z serca Wam błogosławię na Waszą nową drogę życia. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Kochane Dzieci, przyjmijcie błogosławieństwo Waszych Rodziców – niech towarzyszy Wam ono na drodze wspólnego życia. Maryja, Matka pięknej miłości, niechaj otacza Was swoją opieką. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Wszechmogący Boże, Najlepszy nasz Ojcze! Bądź uwielbiony za miłość, którą wzbudziłeś w naszych sercach. Prosimy Cię, pobłogosław nasze Dzieci, które złączyłeś w Twojej miłości. Niech będą dla świata żywym obrazem miłości Chrystusa i Kościoła. Dozwól im razem doczekać szczęśliwej starości i obdarz potomstwem, a błogosławieństwo Twoje, Boże Ojcze, Synu Boży i Duchu Święty niech zstąpi na nich i pozostanie na zawsze.

Udzielam Wam błogosławieństwa na nową drogę życia – bądźcie szczęśliwi i żyjcie w pokoju.

Drogie Dzieci, polecam Was i Waszą miłość pod opiekę Matki Boskiej i z serca Was błogosławię. W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Jako Wasi rodzice cieszymy się, że odnaleźliście się nawzajem i odkryliście wielki skarb miłości, jaki Pan Bóg wlał w serce każdego z Was. Akceptujemy Waszą wolę i pragniemy udzielić Wam jako narzeczonym naszego błogosławieństwa.

Boże, dobry Nasz Ojcze, pobłogosław te Nasze dzieci, które złączyłeś w miłości. Niech będą dla Świata obrazem miłości Chrystusa i Kościoła. Dozwól im razem dożyć szczęśliwej starości i obdarz potomstwem, a błogosławieństwo Twoje, Boże Ojcze, Synu Boży i Duchu Święty niech im towarzyszy i pozostanie z nimi na zawsze.

Błogosławieństwo Młodej Pary to niezwykle ważne zadanie dla rodziców przyszłych nowożeńców. W tej wzruszającej chwili rodzice zapewniają młodych o swojej miłości i wsparciu, na które dzieci będą mogły liczyć w przyszłości, bez względu na okoliczności. Można posiłkować się tutaj istotnym cytatem o miłości, niekoniecznie z Biblii, chociaż odwołania do Boga i wiary są w tym dniu nieodzowne. Treść błogosławieństwa powinna być wyjątkowa, mądra i przemawiać do serca, aby została dobrze zapamiętana przez małżonków. Warto przygotować wcześniej błogosławieństwo, tym bardziej, że w tak niesamowitej chwili trudno wymyślić coś sensownego na szybko. Można również bez jakiejkolwiek ujmy wzorować się na gotowych tekstach błogosławieństw Młodej Pary, dostosowując je do wyjątkowej sytuacji ślubu naszego dziecka.

Kartki